Kuvia tapahtumista (Kesätreffit ym.)

Yhdistyksen järjestämien tapahtumien tiedot ja raportit.
Avatar
j0hannes
FJDC Hallitus
Viestit: 61
Liittynyt: 11.08.2013. 23:04
Paikkakunta:

Kuvia tapahtumista (Kesätreffit ym.)

Viesti Kirjoittaja j0hannes » 12.08.2020. 17:47

Aloitamme kootun kuvien keräämisen kerhon tapahtumista Google Photos -palvelun avulla.
Palvelun etuna on, että se on ilmainen ja sinne saa käytännössä rajattomasti kuvia. Jos myöhemmässä vaiheessa päädytään jonkun muun palvelun pariin, saadaan Photosiin tuupatut kuvat talteen (toisin kuin vaikkapa Facebookista)

Jokaiselle tapahtumalle voidaan luoda oma albumi, johon Google-tilin omaavat pääsevät lisäämään kuvia. Ilman Google-tiliä voi kuitenkin katsoa kuvia.

Menneistä tapahtumista luodaan albumeja sitä mukaan, kun jäsenistöstä kantautuu tietoa, mistä tapahtumasta on arkistoissa kuvia jotka haluaa jakaa kerholle. Toiveet luotavista albumeista sähköpostilla tiedotus@fjdc.org tai tähän topcciin.

Tekijänoikeuksista sen verran, että lataamalla kuvia albumeihin, annat Finnish Jeep Drivers' Club ry:lle oikeudet hyödyntää kuvia omassa toiminnassaan (Jeepster-lehdessä, verkkosivuilla, SoMessa, jne, myös kaupallisessa mielessä esimerkiksi jäsenistölle tarkoitetuissa tuotteissa). Sinulla säilyy kaikki moraaliset ja taloudelliset oikeudet ottamiisi kuviin. Photosin jaettuun albumiin ladattaessa näkyviin tulee kuvien lataajan nimi, joka ei välttämättä ole kuvien ottaja. Huomioithan tämän ja varmistat, että sinulla on lupa ladata albumeihin muiden ottamia kuvia.

Kesätreffit:
FJDC Kesätreffit Ilola 17.-19.7.2020
FJDC Kesätreffit Pyhältö 19.-21.7.2019
FJDC Kesätreffit Padasjoki 20.-22.7.2018
FJDC Kesätreffit Laukaa 14.-16.7.2017
FJDC Kesätreffit Ilola 15.-17.7.2016
FJDC Kesätreffit Luumäki ja Suur-Miehikkälä 17.-19.7.2015
FJDC Kesätreffit Kurikka 18.-20.7.2014
FJDC Kesätreffit Keuruu 19.-21.7.2013
FJDC Kesätreffit Petäjäranta Luumäki 20.-22.7.2012
FJDC Kesätreffit Kuhmoinen 14.-16.7.2011
FJDC Kesätreffit Leppoja Viro 16.-18.7.2010
FJDC Kesätreffit Mäntsälä 17.-19.7.2009
FJDC Kesätreffit Kuru 25.-27.7.2008
FJDC Kesätreffit Kuhmalahti 20.-22.7.2007
FJDC Kesätreffit Taavetti 14.-16.7.2006
FJDC Kesätreffit Ravijoki 15.-17.7.2005
FJDC Kesätreffit Leppoja Viro 16.-18.7.2004
FJDC Kesätreffit Paimio 18.-20.7.2003
FJDC Kesätreffit Juupajoki 19.-21.7.2002
FJDC Kesätreffit Ilola 20.-22.7.2001
FJDC Kesätreffit Hanko 14.-16.7.2000
FJDC Kesätreffit Syndalen 16.-18.7.1999
FJDC Kesätreffit Heinola 17.-19.7.1998
FJDC Kesätreffit Juupajoki 1997
FJDC Kesätreffit Meri-Teijo 12.-14.7.1996
FJDC Kesätreffit Koskenpää 14.-16.7.1995
FJDC Kesätreffit Vihantasalmi 15.-17.7.1994
FJDC Kesätreffit Ruovesi 16.-18.7.1993
FJDC Kesätreffit Ritoniemi 17.-19.7.1992

Talvitreffit:
2009

Panssarioffit:

Panssarioffi 23.8.2014
Panssarioffi 29.8.2015

Kulmakorpi:
2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 2020

Ravijoki:
Ravijoen safari 5.5.2016
S-Ajo Ravijoella 30.9.2017
S-Ajo Ravijoella 8.9.2018
Ravijoen safari 21.9.2019

Muita ajopäiviä:
Jatilan safari 1.10.2011